Dá sa však detektor lži oklamať?

Čítané celkom 41 x

Umenie pýtať sa
Hlboká noc, prázdne nábrežie Dunaja a rovnako prázdna kaviareň istého bratislavského hotela. Scéna na pomedzí reality a bondovky o agentovi 007, ktorý zablúdil do Karpatskej kotliny. Šepotom, tak aby to nepočul ani čašník, vedieme rozhovor s jedným z najuznávanejších amerických expertov na detektor lži (polygraf), ktorý za dvadsať rokov svojej kariéry uskutočnil viac ako 14-tisíc testov polygrafického procesu PDD.
Školil tiež examinátorov v mnohých krajinách sveta, vrátane Kataru a Ománu. Po odchode zo Slovenska ho čaká náročná misia v Iraku a Afganistane, kde by mal pripraviť na prácu s polygrafom tamojších policajtov.

Analýza rádiového spektra – Obranné prehliadky proti odposluchu

Čítané celkom 44 x

Analýza rádiového spektra – Obranné prehliadky proti odposluchu

 

Sponzorovaný článok

 

Firma Market.sk nám poskytla predbežné ceny za Obranné prehliadky proti odposluchu. Predbežne sú ceny v rámci Slovenska a Čiech porovnateľné…

 

Kontrola priestorov proti odpočúvaniu.

 

Jedná sa o kontrolu – preverovanie všetkých priestorov, bytov, kancelárií a vozidiel proti odpočúvaniu.

 

• Aktívne analógové aj digitálne rádiové odpočúvacie zariadenia.

 

• Aktívne odpočúvacie zariadenia scramblované, alebo inak maskované.

 

 

• Nelegálne prístupy a pokusy o prienik do sietí typu LAN cez 802.11xx, 802.15xx a iné štandardy.

Špeciálny web vám ukáže, ako fungujú iné veci

Čítané celkom 43 x

Zahraničný web vás vybaví stovkami rád do života a poučí, ako čo funguje.
Iné špeciálne internetové služby odhalí, či od vás niekto nekopíruje texty, či nekradne fotografie. A otestujte si, ako silná sú vaše heslá proti prelomeniu s odporúčaním, čo im chýba.

Užitočné rady a ako čo funguje

Bezpilotné lietadlá “Drone” sa stanú čoskoro ešte šikovnejšími

Čítané celkom 48 x

Nepilotované hi-tech letúny americkej armády fungujú vo svojej najhlbšej podstate rovnako ako divoké šelmy – vyberú si cieľ a pustí sa hlava nehlava za ním.
To je však práve ten problém, že u toho príliš nemyslia. Air Force je však chce urobiť čo nevidieť šikovnejšími.

Každý, kto aspoň niekedy čo i len jedným okom sledoval všetko to hemženie na letisku, vie, že ranveja sú nadmieru rušná miesta. Lietadlá sa radí k odletu podľa časových plánov, iná prilietajú, ďalšie sú pre zmenu tranzity a to už vôbec nehovoríme o všemožných havarijných stavoch a pristátiach mimo letecký poriadok.
Aby všetko fungovalo ako dobre nastavený stroj je ale potreba neustále udržiavať spojenie s kontrolou letovej prevádzky.
Dôvodov k podobnej komunikácii je prirodzene viac, napriek tomu uvažujme je dnes čisto len v súvislosti s tým, aby sa lietadlá navzájom neplietli do cesty, pretože akékoľvek podobné opomenutie by stálo stovky ľudí život.

Lacný domáci alarm sa nemusí vyplatiť. Nemá bezpečné kódovanie a nevie sa pripojiť k pultu centrálnej ochrany.

Čítané celkom 46 x

Bezdrôtové GSM alarmy dnes kúpite už za niekoľko stovák. Hoci sa v porovnaní s drahšími tvária rovnako spoľahlivo, nemusíte s nimi uspieť v okamihu, keď sa ich rozhodnete pripojiť k pultu centralizovanej ochrany (PCO). Alebo jeho nespoľahlivosť zistíte po vykradnutí Vášho domova alebo kancelárie.

 

“Kto len trochu váha nad tým, že by domáci alarm niekedy chcel pripojiť k pultu (PCO), mal by pred nákupom konzultovať poskytované strážny služby a opýtať sa po parametroch, ktoré by systém mal mať,” Je najdôležitejšie, aby alarm vedel odovzdávať dáta pomocou štandardizovaného kódovaného protokolu.

Obrana proti profi zlodejom ? Našli sme zariadenie ktoré detekuje GSM rušenie

Čítané celkom 32 x

Aj Slovenský výrobcovia VF techniky sú technický zdatný a vyrobili zariadnie ktoré detekuje GSM rušičky.

GSM rušička zlikviduje komunikáciu Vášho alarmu s Vami, s SBS a políciou, jednoducho sa už nedovediete že Váš alarm Vám niečo zasiela.

Aj keď o tom média a polícia nehovorí, je používanie rušičiek nielen narastajúcim problémom, ale rušičky sa stávajú už bežnou výbavou vlamačov.

Čo detektor GSM dokáže?

Super rýchla detekcia GSM rušenia, ak sa signál objaví vo všetkých páskach detektor automaticky zopne relé a to Vám už zopne zariadenie, ktoré Vám napr. v inom VF pásme odošle správu o zarušení Vami sťaženého priestoru. Na trhu je už viac týchto detektorov rôznych značiek, niektorý predajcovia dokonca tvrdia že ich detektor zašle varovnú SMS už hneď pri prvotnom zarušení. Je to len výplod fantázie predajcu. Ak raz systém zarušíte, nepošlete už nič. Samozrejme ako odoslať správu o zarušení je niekoľko, no to už predajca market.sk konzultuje priamo zo zákazníkom.

Detekcia je tak spoľahlivá že vie odlíšiť, či je v okolí rušička alebo prišlo iba k výpadku signálu operátora.