Obnovujeme zabudnuté heslo pre prístup do Windows

Loading

Obísť operačný systém Windows a dostať sa do neho aj bez znalosti používateľského hesla? Nie je to ľahká úloha, ale pri troche šťastia sa to dosiahnuť dá. Predstavíme vám nástroje, ktoré vedia nielen zobraziť zabudnuté heslo, ale tiež je resetovať. Hacking hesla do Windows môžete vykonať aj v priebehu niekoľkých sekúnd.

Nástroje pre obnovu hesiel či ich reset môžu byť užitočným sluhom, ale v nesprávnych rukách sa môžu stať zlými pánmi. Vám síce môžu pomôcť otvoriť vrátka do systému, ale niekomu nevítanému tiež. Ten potom objaví vaše dáta a môže s nimi ďalej nakladať. Preto si dávajte pozor a svoj počítač chráňte tiež inak – napríklad šifrovaním dát, fyzickým zneprístupnením pod.

Ophcrack 3.7 – open source
Asi najlepšie aplikácie pre obnovu hesla k Windows. Je rýchla a jednoduchá na obsluhu. Nevyžaduje prístup z Windows, ale vytvorí si Linuxovú distribúciu (Live CD postavené na Linux Slax) a po naštartovaní PC zisťuje heslo pre prístup do Windows. Potom stačí spustiť aplikáciu, ktorá bez problémov vytiahne heslo z operačného systému Windows. Heslo z 8 znakov vie obnoviť do 4 minút. Heslo z Windows 10 rozlúsknuť ale nevie.

  • Sťahujte z Slunečnice.cz na tejto adrese (12,4 MB).

Offline NT Password & Registry Editor 14 – freeware
Heslo neobnovuje, ale maže ho. To znamená, že to pôvodné, vaše zabudnuté, úplne odstráni. Je to taký reset nástroj. Následne si nastavíte heslo nové. Opäť sa spúšťa zo spustiteľného médiá, ktoré si vytvorí, podobne ako predchádzajúci nástroj. Navyše nevyžaduje žiadne hlbšie počítačové znalosti, a tak sa ľahko ovláda.

  • Sťahujte z Slunečnice.cz na tejto adrese (16,5 MB).

Kon-Boot – freeware
Aj tento program si vytvorí spúšťací médium (USB či optický disk). Pýši sa tým, že pracuje veľmi rýchlo a to rovno na úrovni BIOSu. Pri spúšťaní dočasne zmení obsah jadra Windows, to potom umožňuje zadať niečo ako dočasné heslo. Potom k svojmu používateľskému účtu vložte heslo novej (musíte tak však urobiť z iného ako svojho účtu). Pri ďalšom štarte Windows bez tohto nástroja už použijete nové heslo. Zadarmo dostupná verzia nefunguje sa 64-bitovými verziami systému.

  • Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (18 KB).

Cain & Abel 4.9 – freeware
Na rozdiel od iných programov vyžaduje prístup k Windows pod účtom správcu. Vzhľadom k tomu sa tak hodí na použitie na strojoch, kde potrebujete obnoviť iný účet než ten, ktorý aktuálne používate. Zároveň musíme dodať, že na použitie je trochu zložitejšie ako predchádzajúce programy. Na druhú stranu hesla vie obnoviť aj do 10 sekúnd. Spúšťa sa priamo z Windows a vie obnoviť aj heslá z programov (napríklad skryté za hviezdičkami).

  • Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (7,9 MB).


Trinity Rescue Kit 3.4 – freeware
Aj tento program musí byť spustený z optického disku alebo USB flash disku. Obsahuje mnoho rôznych nástrojov, z ktorých jeden je určený pre obnovenie hesla. Pracuje tak, že pôvodná heslo môže zmazať úplne, alebo nastaviť iné. Je len na vás, ktorý spôsob využijete. Je určený skôr pre skúsenejších užívateľov, pretože sa ovláda z príkazového riadku. Na druhú stranu väčšina sa odohráva iba stlačením vybrané klávesy. Heslá obnovuje aj z ďalších programov.

  • Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (151 MB).

Offline NT Password and Registry Editor 14 – freeware
Jeden z najrýchlejších nástrojov nielen v našom prehľade. Nevyžaduje žiadne prístupy k Windows z iných účtov. Opäť sa vypaľuje z ISO obrazu a spúšťa separátne mimo inštalovaný operačný systém. Po spustení heslo zmaže a vy následne máte možnosť zadať nové.

  • Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (18 MB).

John the Ripper 1.7 – freeware
Populárna obnovovač hesiel, ktorý môžete použiť na nájdenie hesla k účtom systému Windows. K dispozícii je pre viac operačných systémov. Pracuje sa s ním v príkazovom riadku a je pripravený predovšetkým pre skúsených užívateľov. Platená verzia má výhodu v tom, že je priamo pripravená pre konkrétny systém a obsahuje sadu zvyčajne používaných hesiel.

  • Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (2 MB).

iSeePassword Windows Password Recovery 2.6 – trial
Zrejme najľahšia cesta pre reset hesla. Ide o efektívny nástroj, s ktorým je radosť pracovať. Vytvorí bootovacie médium. Po spustení vyberiete verziu Windows k obnove (väčšinou sa objaví iba jedna) a následne zoznam zavedených užívateľov. Vyberte toho požadovaného a resetujte heslo. Chválime aj možnosť vytvoriť z tohto miesta nového používateľa.
Sťahujte zo Slunečnice.cz na tejto adrese (65,9 MB).

Reklamy
Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *