AliExpress spúšťa logistické riešenie

Loading

Známy trh AliExpress oznamuje spustenie nového logistického riešenia. To umožňuje spoločnosti ponúkať 10-dňovú záruku na doručenie, čím sa výrazne zrýchli dodávky v Európe. Očakáva sa, že nová efektívna sieť zlepší cezhraničný ekosystém AliExpress.

Dcérska spoločnosť Alibaba Group medzi podnikmi a spotrebiteľmi je veľmi populárna online nákupná platforma z Číny. Je známy svojimi nízkymi cenami a dlhými dodacími lehotami. Čínsky trh spolupracuje so spoločnosťou Cainiao (logistická odnož spoločnosti Alibaba) s cieľom vytvoriť logistické riešenie.

Upevniť pozíciu na európskych trhoch

Inovácia pozostáva z nových domácich výberových skladov v Číne, automatizovaných triediacich centier, zámorských skladov, zvýšených týždenných charterových letov, ako aj siete samo vyzdvihnutia na poslednej míli. Tieto inovácie urýchlia dodacie lehoty potrebné pre zásielky z Číny do zámorských zákazníkov.

AliExpress výrazne vzrástol na svojich zámorských trhoch ako Španielsko a Francúzsko v roku 2020. S týmto logistickým riešením chce spoločnosť ďalej investovať do technológií, aby si upevnila svoju pozíciu na týchto trhoch.

Rýchlejšie dodacie lehoty

Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Cainiao je v Číne zriadených päť výberových skladov, kde predajcovia predzásobia svoje produkty. To znižuje dodacie lehoty. Spolu s deviatimi novými automatizovanými triediacimi centrami a 80 týždennými charterovými letmi v priemere. AliExpress teraz môže ponúknuť doručenie do desiatich pracovných dní pre vybrané cezhraničné objednávky uskutočnené v Španielsku a Francúzsku, dvanásť pracovných dní pre Brazíliu a päť pracovných dní pre Južnú Kóreu.

AliExpress a Cainiao tiež vyvinuli zámorské sklady na zvýšenie efektívnosti a kapacity cezhraničných logistických sietí. Miestne doručenie v Španielsku a Francúzsku je možné dosiahnuť do troch dní s využitím týchto skladov. Do zvyšku Európy bude doručenie trvať sedem dní.

Spustenie servisných miest samovyzdvihnutia

Okrem toho sa v Španielsku, Francúzsku, Poľsku a Rusku spúšťa sieť viac ako 20 000 servisných miest s vlastným vyzdvihnutím . Tieto miesta kombinujú skrinky so značkou AliExpress poháňané a prevádzkované spoločnosťou Cainiao, ale aj zberné miesta poháňané miestnymi partnermi. Spotrebitelia si môžu vyzdvihnúť svoje objednávky v týchto automatických skrinkách.

Jednorazová záruka

Trh tiež oznámil, že v Španielsku a Francúzsku zavedie „záruku včas“. Na túto službu sa budú vzťahovať objednávky zasielané z domácich vybraných skladov v Číne a zo zámorských skladov. AliExpress preplatí kupóny v hodnote 1 USD na objednávku, ak zásielky dorazia neskoro.

Rozšírenie logistickej iniciatívy na viacerých európskych trhoch

Plánuje sa rozšírenie logistickej iniciatívy na ďalšie európske trhy. Na konci novembra spoločnosť očakáva, že bude mať celkovo viac ako 300 charterových letov, aby zákazníci dostali svoj balík včas.

Slovenský Ali – AliExpress.sk je Vaša brána kde dôjde k automatickému presmerovaniu na hlavné stránky AliExpress a automaticky Vám nabehnú zľavnené kódy na Váš nákup. http://aliexpress.sk/.

Dokonca existuje aj AliExpress v Slovenčine, postačuje navštíviť web https://shop.aliexpress.sk/

Reklamy
Reklamy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *