Menu
Alternatívy ku Google Play - kde a ako zohnať zaujímavé aplikácie

Alternatívy ku Google Play - kde a…

Alternatívy ku Google Pl...

Polícia prelomila šifrovanie správ Kočnera z aplikácie Threema ? Lož, alebo pravda ?

Polícia prelomila šifrovanie spr…

Threema je proprietárna ...

Polícia využíva údaje z histórie polohy Googlu na chytanie zločincov

Polícia využíva údaje z histór…

Americká polícia využ...

Ako si vybrať mobilný GSM zosilňovač pre telefón a internet pre Váš dom či firmu

Ako si vybrať mobilný GSM zosilň…

Ako si vybrať mobilný G...

Slovenské a svetové telefónne predvoľby - Medzinárodné telefónne predvoľby a kódy krajín

Slovenské a svetové telefónne pr…

Národný cieľový kód ...

Vzbudzujú strach i prenášajú choroby: Zbavte sa ich v dome i záhrade - potkan či myš domáca.

Vzbudzujú strach i prenášajú ch…

Vzbudzujú strach i pren...

Mobily za totality niesli značku Tesla. Boli iba pre vyvolených

Mobily za totality niesli značku T…

Mobilné telefóny oslavu...

GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie priestoru od hlodavcov, vrátane ich odplašenia

GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie pri…

Profesionálny generátor...

Máte záujem doviesť viac tovaru z Činy a využijete pre to lodnú dopravu ?

Máte záujem doviesť viac tovaru …

Dovoz tovaru z Číny - L...

Prev Next
skafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlenettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrslesswsvthtrukurvicyyi

Alternatívy ku Google Play - kde a ako zohnať zaujímavé aplikácie

Alternatívy ku Google Play - kde a ako zohnať zaujímavé aplikácie
Obchod Google Play snáď netreba dlho predstavovať. Ide o úplný základ samotného systému Android.
V obchode Play je možné stiahnuť všetky aplikácie, ktoré následne rozšíri funkcionalitu vášho mobilného telefónu.
Dnes tu ale nie sme od toho, aby sme si predstavovali základy integrovaného Google Play. Dnes si ukážeme najlepšie alternatívne obchody, ktoré si rozhodne zaslúžia vašu pozornosť.

Prečo používať alternatívy ku Google Play?

Obchod Play v sebe ukrýva obrovský počet aplikácií rôznych druhov. Jedna veľmi zásadný nevýhoda je ale v obmedzení obsahu pre určité zariadenia či určité krajiny. Niekedy sa tak môže stať, že vám Google Play nedovolí stiahnuť aplikáciu či hru, aj cez to, že na vašom telefóne funguje. Potom je nutné zvoliť cestu vyhľadanie aplikácie na internete a stiahnuť ju ako inštalačný balíček apk.

Dôležité upozornenie pre začiatok: v tomto článku sa nebudeme zaoberať nelegálnym sťahovaním platených aplikácií, ale sťahovaním z iných zdrojov, kde chýba nezmyselná obmedzenia.

Alternatívnych obchodov je na internete naozaj veľké množstvo, vybrať ale tie najlepšie z nich môže dať niekedy poriadnu prácu. Poďme sa teda pozrieť, ktoré z nich stoja za zmienku a prečo.
Alternatívne obchody
F-Droid
F-Droid je alternatívny obchod, ktorý má veľmi špecifické zameranie - špecializuje sa na ponuku aplikácií zadarmo a na open-source. Ponuka je však veľmi obmedzená, a to kvôli veľmi tvrdým podmienkam obchodu. Všetky aplikácie musia byť zadarmo, nesmú vás žiadnym spôsobom sledovať, nesmie obsahovať reklamu a malware. Ak teda chcete skúsiť niečo nové, určite dajte F-Droid šancu.

Odkaz na webové stránky
Odkaz pre stiahnutie obchodu do mobilného zariadenia

 

SlideMe
Alternatívne obchod slide poznajú predovšetkým užívatelia čínskych mobilov. Tento obchod je veľmi populárny medzi výrobcami telefónov, ktorí nemajú autorizáciu pre použitie obchodu Play od spoločnosti Google. Veľkou výhodou je kontrola všetkých nahratých aplikácií tímom zo Slide - je tak zaistená určitá výstupná kontrola kvality. Množstvo aplikácií sa však ani zďaleka nepribližuje Google Play.

Slide Marketplace 3
Odkaz na webové stránky
Odkaz pre stiahnutie obchodu do mobilného zariadenia

1Mobile - alternatíva, ktorá príjemne prekvapí
Alternatívny obchod, ktorý v tomto článku zmienime, je 1Mobile. Obchod je prístupný ako z internetového prehliadača, tak i z mobilného telefónu, a to pomocou špeciálnej aplikácie. Počet hier a aplikácií podľa samotných autorov presahuje 500 000 kusov, čo je už veľmi zaujímavé číslo. Posledný variant si rozoberieme trochu viac, pretože nás v priebehu testovania veľmi príjemne prekvapila počtom aplikácií a rýchlosťou ich aktualizácie.

Internetové prostredie je vytvorené vo veľmi jednoduchom a intuitívnym štýlu. Na domovskej stránke tak nájdete výber samotných autorov, na pravej strane potom najobľúbenejšie hry a aplikácie. V hornom menu je možné voliť z rôznych kategórií, ktoré sú následne rozdelené do príslušných podkategórií. Rovnakú možnosť nájdeme tiež v ľavom stĺpci.
Pre stiahnutie aplikácie stačí len kliknúť na tlačidlo Download na ľavej strane. Následne bude stiahnutý príslušný súbor apk do vášho počítača. Súbor je potom možné prekopírovať do mobilného zariadenia a nainštalovať.
Mobilná aplikácia
Ako ostatné alternatívne obchody, aj 1Mobile má vlastné mobilnú aplikáciu. Po stiahnutí a nainštalovaní sa vám sprístupní celá databáza hier a aplikácií priamo vo vašom zariadení.
Po prvom spustení vás privíta domovská obrazovka, ktorá sa veľmi podobá staršiu verziu Google Play. Ťahaním prsta sprava doľava sa objavujú najobľúbenejšie aplikácie rôznych druhov, ťahaním na druhú stranu sa dostanete do zoznamu kategórií.
Na vrchnej strane sa nachádza menu, pomocou ktorého sa dostanete na výber základných kategórií. Nechýba ani možnosť správy už nainštalovaných aplikácií, a to vrátane automatických aktualizácií, presunu na SD kartu či zálohy.V nastavenie obchodu je možné zvoliť limit pre sťahovanie súborov cez mobilné dáta, automatické zapínanie inštalácia po stiahnutí, ukladanie súborov apk a mnoho ďalšieho.
Odkaz na webové stránky: tu
Odkaz pre stiahnutie obchodu do mobilného zariadenia: tu

Huawei svoj vlastný obchod s aplikáciami dlhodobo prevádzkuje v Číne, kde nesie názov Huawei Appstore. A vzhľadom k tomu, že služby Googlu sú na čínskom trhu zakázané, to dáva zmysel. Teraz však spoločnosť spustila celosvetovo nový obchod s aplikáciami Huawei AppGallery, ktorý obsahuje samostatný katalóg aplikácií a hier nezávislý na tom čínskom. Nájdeme v ňom tituly bezplatné, platené aj freemium (tzn. Zadarmo, ale s nákupmi v aplikácii) .
Prečo by však niekto chcel sťahovať aplikácie z Huawei AppGallery, keď existuje Google Play Store?
Huawei sľubuje, že jeho katalóg zahŕňa iba kvalitné tituly s priemerným hodnotením 4,3 hviezdičky z piatich. Ponuka aplikácií teda bude neporovnateľne menšia, ale zato neobsahuje veľa balastu a potenciálne nebezpečných aplikácií ako Play Store.
Sľubovaný sú tiež rôzne špeciálne ponuky, darčeky a bezplatný obsah v aplikáciách, čo by mohlo rad užívateľov zlákať k využívaniu AppGallery. Môžeme predpokladať, že aplikácia pred zverejnením prechádzajú schvaľovacím procesom, takže sa do katalógu nedostane každý titul.
A samozrejmá je aj ochrana detí pred nevhodným obsahom, takže napríklad aplikácia obsahujúca nahotu by ste hľadali márne.

APK balík z tohto odkazu

Testovanie sme boli veľmi príjemne prekvapení mobilným obchodom 1Mobile, ktorý obsahuje naozaj poriadnu porciu hier a aplikácií.
Pomocou tohto obchodu tak možno veľmi dobre zaobísť blokácie Google Play a stiahnuť si všetky potrebné aplikácie do mobilného zariadenia. Ak máte radi open-source aplikácie, tak určite nezabudnite vyskúšať obchod F-Droid, ktorý vás zaiste veľmi nadchne.
Aplikáciou tu síce nie je veľa, všetky sú ale svojím spôsobom unikátny.

 

Naposledy zmenenépondelok, 17 jún 2019 19:38
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore