Menu
Obvod rušičky mobilného telefónu

Obvod rušičky mobilného telefónu

Obvod rušičky (jammer) ...

GSM mobil vo väzniciach ? Dnes to už nie je problém ...

GSM mobil vo väzniciach ? Dnes to u…

Veľká Británia má problém...

Ak chcete správnu kryptomenovú divočinu, zabudnite na Bitcoin, je tu Litecoin

Ak chcete správnu kryptomenovú divo…

Litecoin za deň zdvojnáso...

Mobil ako alarm - získajte okamžite bezpečné upozornenia na udalosti narušenia len za pomoci GSM telefónu.

Mobil ako alarm - získajte okamžite…

Edward Snowden, známy tým...

Schéma obvodu detektora mobilného telefónu

Schéma obvodu detektora mobilného t…

Schéma obvodu detektora...

Detektor mobilného telefónu alebo detektor GSM, GPS rušenia ?  Jammer detector EU

Detektor mobilného telefónu alebo d…

Tento praktický mobilný...

Ultrazvuk nám píska do uší, následky len tušíme. Ne-počujeme ho v kancelárii aj v obchode

Ultrazvuk nám píska do uší, následk…

Mnohí z nás, bez toho by ...

Základňové stanice mobilnej siete (BTS) a informácie o bunkách v SR.

Základňové stanice mobilnej siete (…

Základňové stanice (z ang...

Komunikácia mobilného telefónu. Ako funguje?

Komunikácia mobilného telefónu. Ako…

Komunikácia mobilného t...

GSM handover or handoff

GSM handover or handoff

GSM handover or handoff...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Hľadači ploštíc majú vďaka kauze o odpočúvaní v Čechách žatvy, polícii to komplikuje prácu

Hľadači ploštíc majú vďaka kauze o odpočúvaní v Čechách žatvy, polícii to komplikuje prácu

Ako sa v miestnosti dajú za pomoci profesionálnej techniky nájsť odpočúvacie zariadenia.

Odhaliť kauzy poslanca v susednom štáte ČR Davida Ratha má podľa zistení nečakané následky. Informácie o tom, že policajti nasadili priamo do domu či kancelárií aktérov prípadu ploštice a vďaka tomu odposluchy , ako si bez obáv z prezradenia rozdeľujú peniaze, totiž vyvolala u niektorých ľudí rozruch.
A tak tí, ktorí nemajú hlboko do vrecka a zároveň ani úplne čisté svedomie, teraz zahájili "upratovaciu" akciu.Za stovky eur si nechávajú od súkromných detektívov prehľadávať kancelárie, vily, byty či autá, či v nich náhodou aj nejakú plošticu neobjaví.

Tým ale robia čiaru cez rozpočet samotným policajtom, ktorí využívaním odposluchov zbierajú poznatky a dôkazy o podozrivých a zločincoch.

Podľa dôveryhodného zdroja už polícia dokonca vie o niekoľkých prípadoch, kedy nainštalované ploštice dotyční skutočne vypátrali. Odhalenie odposluchov pritom môže niekoľko mesačný prácu kriminalistov zhatiť.

"Nemôžeme ale presne vedieť, kto už kde čo našiel a treba o tom zatiaľ úmyselne mlčí," konštatoval pod prísľubom anonymity skúsený kriminalista.

Jedna ploštice na dvadsať kancelárií. Zvýšený záujem zákazníkov potvrdzuje aj firma z východného Slovenska, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie odposluchov.

"Za posledných štrnásť dní máme nárast počtu zákaziek zhruba o sto percent. Myslím si, že minimálne osemdesiat percentný podiel má na tejto situácii spomínaná kauza, v Českej republike.

Podobnú skúsenosť má aj z minulosti. "V posledných rokoch sa stáva štandardným trendom to, že nám s každou kauzou vzrastú krátkodobo alebo niekedy aj dlhodobo tržby. Ten nárast tam vždy pozorujeme.

Tento rok stojí prehliadka domu či kancelárie v priemere tri až pätnásť eur za meter štvorcový, za "očistu" auta záujemcov zaplatí stopäťdesiat eur.
Cena závislý od technológie ktorú Vám nasadia a čo všetko bude firma hľadať – ploštice, kamery, smerové mikrofóny, rušičky ...

Domnievame sa že niektorí zákazníci nakoniec majú oprávnené obavy, že na nich niekto odposluch nasadil.

U jednorazových zákaziek platí už niekoľko rokov, že jeden odposluchový prostriedok ( hovorme mu aj ploštice) nájdeme v zhruba každej dvadsiatej kancelárii.

Sťažuje to ďalšiu prácu operatívnych zložiek. Ale to je vždy, keď sa na verejnosti objaví nejaký nástroj, ktorým sa získali dôkazy, tak tá kriminálna sféra s tým počíta a snaží sa eliminovať nebezpečenstvo.


Prehliadka priestorov pre odpočúvaním, nie je lacná záležitosť. Preto je vhodné ak si firma priamo zakúpi lepší detektor na vyhľadávanie týchto rádiových ploštíc. Aj lacnejšie verzie takzvané do 100,-Eur  Vám plošticu nájdu, no ich citlivosť nie je moc veľká a dosah sa skracuje skôr na centimetre. Takže hľadať plošticu v miestnosti Vám zaberie aj pol dňa.
Drahšie modely vedia detekovať rádiové ploštice aj na niekoľko metrov, alebo majú dokonca funkciu „ monitor miestnosti“ Takže detektor máte trvale zapnutý a on už len skenuje okolie. Ak Vám niekto náhodou niečo do kancelárie prinesie, Váš detektor to hneď odhalí.
Profi detektory majú ešte vbudovaný LCD display, ktorý Vám zobrazí aj frekvencie, alebo intenzitu VF zariadenia. Dokonca aj vedia dekódovať odpočúvaný hlas. Takže môžete byť prekvapený ak zistíte, že aj susedná kancelária je opočúvaná.
Najlepší vyber naša redakcia našla na webe spoločnosti market.sk SLOVAKIA.
Stále to záleží koľko ste ochotný investovať do Vašej ochrany a stále Vás môže tromfnúť ten čo Vás chce odpočúvať, ak podplatí vašich zamestnancov, dozvie sa veľa krát viac ako od Vás samotných. 
Jedna potešujúca správa, všetky detektory majú trvale skladom.

Naposledy zmenenépiatok, 25 október 2013 16:50
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore