Menu
Zoznámte sa s robocrow: Stroje, ktoré vystreľujú laserové lúče s dlhým dosahom na vydesenie vtákov, nahrádzajú strašiaky

Zoznámte sa s robocrow: Stroje, kto…

Lasery sa náhodne pre...

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek. Novú chybu našli u Volkswagenu či Škody

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek…

Elektronika v autách tr...

Vinár menia zbrane v boji so škorcov. Namiesto poplašných diel, používajú plašiče od Slovenského výrobcu.

Vinár menia zbrane v boji so škorco…

Vinári versus škorce. Prá...

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 100 miliónov Volkswagenov s jednoduchým bezdrôtovým hackom

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 1…

STRUČNEAsi 100 miliónov a...

Zlodeji používajú špeciálne čítačku na krádeže áut. BMW bolo za dve minúty preč. Keyless ? KEYLESS-GO

Zlodeji používajú špeciálne čítačku…

Zlodeji používajú špeciál...

Ako nainštalovať Linux po boku Windows (návod)

Ako nainštalovať Linux po boku Wind…

 Po zapnutí počítača si j...

Najjasnejší objekt na nočnej oblohe v roku 2018 Rocket Lab vypustili na orbitu The Humanity Star

Najjasnejší objekt na nočnej oblohe…

Rocket Lab vypustili na o...

Dravé vtáky vedia využívať oheň, boli nasadené plašiče t.j. rušiče.

Dravé vtáky vedia využívať oheň, bo…

Operení podpaľači ? Austr...

Varoval všetkých pred raketovým útokom - Havaj

Varoval všetkých pred raketovým úto…

Moderné technológie výraz...

Čo robiť so zraniteľným občianskym eID? Odporúčania - aktualizácia 1

Čo robiť so zraniteľným občianskym …

Štát konečne avizuje, k...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Ako možno rádiovo odpočúvať dianie na vašom monitore aj bez fyzického prístupu k počítaču.

Ako možno rádiovo odpočúvať dianie na vašom monitore aj bez fyzického prístupu k počítaču. 

Maličký USB dongle s DVB-T / FM tunerom síce primárne slúži na sledovanie digitálnej televízie, ale rovnako tak môžete mnohé z nich premeniť v univerzálnej SDR prijímač (softvérovo definované rádio), pomocou ktorého budete môcť analyzovať a zachytávať dáta z najrôznejších frekvencií.
A vôbec sa nemusí jednať o digitálne televízne vysielanie.

Premeníme DVB-T dongle v analyzátor spektra a hľadač tajomných signálov - www.sigint.sk
Krásnym príkladom je potrebné drobný programík z GitHub TempestSDR, ktorý sa pokúša využiť SDR prijímač k odpočúvanie dianie na obrazovke monitora. Využíva teda techniku, o ktorej sa dlhodobo špekuluje, že ju môžu pri svojich operáciách používať aj niektoré tajné služby.

Princíp rádiového odpočúvania dianie na monitore nie je vo svojej podstate nijako zložitý a unikátne. Časť energie, s ktorou pracuje elektrický spotrebič, sa môže vyžiariť do okolia ako neškodná odpadové radiácie. A robia to aj monitory. Čím starší, tým je často radiácia silnejší a už by ju mohla zachytiť aj drobná anténka SDR prijímača za pár stoviek z eBay.
Prehľad SDR príjimačov viď alibaba.sk 

Odpočúvanie monitoru pomocou techniky SDR:

 
RTL-SDR Blog


Radiácia monitora pochopiteľne zodpovedá tomu, čo sa na ňom práve deje, takže keby tento zdanlivý šum dokázal nejaký program interpretovať, mohol by zobraziť dianie na monitore - pochopiteľne vo veľmi zlej kvalite, ale tak, že by šlo v určitých situáciách skutočne spoznať, čo práve robíte.

Aby som zachytil nejaký signál, musím poznať frekvenciu, na ktorej monitor septembra do okolia.
To sa často nezaobíde bez kontroly celého spektra v inom analytickom softvéri.

No, a presne toto vie TempestSDR, ktorý má za sebou už dlhšiu vývoj, však poslednou dobou ho možno s patričnými úpravami, ktoré popísali na webe RTL-SDR.com, úspešne spustiť aj na Windows.
Stačí mať teda vhodný SDR prijímač, ideálne starší monitor a výsledok môže vyzerať ako na fotografiách.

Technikou rádiového odpočúvania možno ostatne zbierať informácie aj z mnohých drôtových periférií. Pokiaľ nebude komunikácia v kabeláži dostatočne odtienené od okolia, môže expert prečítať takmer všetko. V minulosti sme tak písali treba o rádiovom odposluchu tlačiarní, drôtových klávesníc i.

 

TempestSDR
Tento projekt je softwarová sada nástrojov na vzdialené odposluchovanie video monitorov pomocou prijímača s rozlíšením definovaným softvérom (SDR). Využíva kompromisné emanácie z káblov prenášajúcich video signály.

Rastrové video sa zvyčajne prenáša na jeden riadok pixlov naraz, zakódovaný ako premenlivý prúd. Toto generuje elektromagnetickú vlnu, ktorú môže prijímať SDR prijímač. Softvér mapuje prijatú intenzitu poľa pixelu do šedej škály v reálnom čase. Toto predstavuje falošný odhad originálneho obrazového signálu.

Sada nástrojov využíva nemodifikovaný hardvér, ktorý znižuje náklady a zvyšuje mobilitu v porovnaní s existujúcimi riešeniami.
Umožňuje ďalšie dodatočné spracovanie, ktoré zlepšuje pomer signálu k šumu.

Útočník nemusí mať predtým informácie o cieľovom zobrazení videa. Všetky parametre, ako je rozlíšenie a obnovovací kmitočet, sa odhadujú pomocou softvéru.

Softvér pozostáva z knižnice napísanej v systéme C, kolekcie doplnkov pre rôzne rozhrania softvéru Definovať rádio (SDR) a grafického používateľského rozhrania (GUI) založeného na jazyku Java.
Je to multiplatformná aplikácia so všetkými natívnymi knižnicami predkompilovanými a zabalenými do jedného Java jar súboru.

Protection against eavesdropping microphones.

 Systémy ochrany proti odposluchu sú navrhnuté tak, aby zabránili úmyselným a úmyselným pokusom o zachytenie súkromných a dôverných rozhovorov.
K
omplexná ochrana Vašej záujmovej miestnosti.


Všetko to čo si môžete dovoliť, alebo čo si dovolí nakúpiť Váš partner ktorý Vás chce sledovať a odpočúvať.  Chránte si svoje firemné dáta !

Naposledy zmenenéštvrtok, 15 február 2018 13:03
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore