Menu
Obvod rušičky mobilného telefónu

Obvod rušičky mobilného telefónu

Obvod rušičky (jammer) ...

GSM mobil vo väzniciach ? Dnes to už nie je problém ...

GSM mobil vo väzniciach ? Dnes to u…

Veľká Británia má problém...

Ak chcete správnu kryptomenovú divočinu, zabudnite na Bitcoin, je tu Litecoin

Ak chcete správnu kryptomenovú divo…

Litecoin za deň zdvojnáso...

Mobil ako alarm - získajte okamžite bezpečné upozornenia na udalosti narušenia len za pomoci GSM telefónu.

Mobil ako alarm - získajte okamžite…

Edward Snowden, známy tým...

Schéma obvodu detektora mobilného telefónu

Schéma obvodu detektora mobilného t…

Schéma obvodu detektora...

Detektor mobilného telefónu alebo detektor GSM, GPS rušenia ?  Jammer detector EU

Detektor mobilného telefónu alebo d…

Tento praktický mobilný...

Ultrazvuk nám píska do uší, následky len tušíme. Ne-počujeme ho v kancelárii aj v obchode

Ultrazvuk nám píska do uší, následk…

Mnohí z nás, bez toho by ...

Základňové stanice mobilnej siete (BTS) a informácie o bunkách v SR.

Základňové stanice mobilnej siete (…

Základňové stanice (z ang...

Komunikácia mobilného telefónu. Ako funguje?

Komunikácia mobilného telefónu. Ako…

Komunikácia mobilného t...

GSM handover or handoff

GSM handover or handoff

GSM handover or handoff...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
Manažment znalostí frekvenčného spektra

Manažment znalostí frekvenčného spektra (9)

Kmitočty, frekvencie, to čo Vás zaujíma

Kompletný zoznam frekvencií,
ISS: 145.800, 145.825 FM (HAM voice, packet, SSTV), 143.625 FM (komunikacia s Moskvou)... vysielaju na dost vela frekvenciach, ale tieto vam budu asi najblizsie ;)

Frekvencie - Hasiči:
F = 169,000 MHz (kanál č. 1)
G = 169,025 MHz (kanál č. 2)
H = 169,050 MHz (kanál č. 3)
I = 169,175 MHz (kanál č. 4)
J = 169,200 MHz (kanál č. 5)
K = 169,225 MHz (kanál č. 6)
L = 169,275 MHz (kanál č. 7)
M = 169,300 MHz (kanál č. 8.)
N = 169,325 MHz (kanál č. 9)
P = 169,350 MHz (kanál č. 10)
R =169,250 MHz (kanál č. 11)

Čítať ďalej...

Tipy pre Nákup v zahraničných e-shopoch

Zahraničných e-shopou je obrovské množstvo. Vybrali sme pre Vás niekoľko etablovaných tipov aj mnoho zaujímavých ázijských shopou, kde nechcú ani len poštovné. Nakupovanie v zahraničných e-shopoch, najmä v tých amerických, už dnes nie je po zmene limitu pre odvod DPH tak cenové výhodné ako v minulosti.

Cez to všetko sa nájde veľa miest, kde sa stále oplatí. Jedným takým je aukčná sieň eBay.

Dôvodov na nakupovanie v zahraničí je dosť: pestrejšie nakupovanie až exotický sortiment, vyššia kvalita, alebo nižšia cena tovaru. Cez internet zoženiete všetko, je preto dobré vedieť, ako na to.

Čítať ďalej...

Letecké kmitočty ICAO - SR a ČR

Letecké kmitočty ICAO - SR a ČR

Jednoduchý širokopásmový prijímač, ktorý je naladený na celé letecké pásmo, umožňuje príjem všetkých prebiehajúcich konverzácií na ľubovoľných kanáloch.

 

Príjem leteckého pásma a počúvanie komunikácie pilotov lietadiel a navigačných vežou zažíva v poslednej dobe veľký boom. Len v Českej republike je k tejto téme otvorených niekoľko diskusných skupín so stovkami členov. Niet sa samozrejme čomu diviť, keď počúvanie hovorov medzi posádkou lietadla a navigačnými vežami nie je ani nijako obtiažny, ani nie je nelegálne. Požiadavkou je len jednoduché technické vybavenie v tisíckach korún a vhodné miesto pre kvalitnú anténu.

 

Čítať ďalej...

Najdesivejšia cesta do práce - šplh na pol kilometrový stožiar bez zaistenia

Video, z ktorého sa robí nevoľno aj bez 3D efektu nie je žiadna fikcia, ale reálny videozáznam pracovnej cesty niekoľkých mužov zamestnaných na americkom vysielači Guided Tower. Stožiar meracie 538 metrov musia zdolávať zakaždým, keď je potreba na vysielači čokoľvek opraviť alebo ho skontrolovať.
Záznam vyhotovený z helmy jedného zo zamestnancov zachytáva šplhanie do závratných výšin. Samotné video, ktoré v celej svojej dĺžke trvá šesť minút, na internete videlo dohromady už vyše milión ľudí.

Čítať ďalej...

Radiové Kmitočty ktoré sú IN

Kmitočty ktoré sú IN

Príjem DVB-S, satelitov s televíznymi a rozhlasovými programami je dnes banálnu záležitosť aj pre ľudí bez znalostí vysokofrekvenčné techniky, vďaka široko dostupné satelitné spotrebnej elektronike.
Len málo z priekopníkov a pamätníkov satelitného príjmu, ktorí si sami vyrábali takmer všetko od parabol a prijímačov, ba dokonca aj konvertorov, si dnes už len s nostalgiou spomenie na pionierskej doby okolo rokov 1985 - 1986.
Máte záujem o špeciálny prijímač, skener na dané kmitočty ?
Navštívte shop www.market.sk . Majú najväčší výber a všetko skladom, čo sa len tak nevidí..

Medzinárodná vesmírna stanica - ISS - kde sa práve teraz nachádza ?

Čítať ďalej...

Medzinárodná vesmírna stanica - ISS - kde sa práve teraz nachádza ?

Príjem a sledovanie satelitov a orbitálnej stanice ISS

Príjem DVB-S, satelitov s televíznymi a rozhlasovými programami je dnes banálnu záležitosť aj pre ľudí bez znalostí vysokofrekvenčné techniky, vďaka široko dostupné satelitné spotrebnej elektronike. Len málo z priekopníkov a pamätníkov satelitného príjmu, ktorí si sami vyrábali takmer všetko od parabol a prijímačov, ba dokonca aj konvertorov, si dnes už len s nostalgiou spomenie na pionierskej doby okolo rokov 1985 - 1986.

Napriek tomu aj dnes máme možnosť vyskúšať niečo nové, napríklad príjem nekomerčných satelitov alebo orbitálnych staníc. Najnovším prírastkom umelých telies na našej oblohe je, od jesene, dlho pripravovaná a očakávaná stanica so stálou ľudskou posádkou, medzinárodnej orbitálnej stanice ISS.

Čítať ďalej...

Rádiostanice s bezplatnou prevádzkou pre všetkých ktorý to potrebujú

Telekomunikačný úrad už skôr uverejnil návrh všeobecného povolenia na prevádzku rádiových zariadení pre hlasovú komunikáciu pracujúce vo frekvenčnom pásme 446,000 - 446,100 MHz. No ľudia si stále nezvykli že dnes je už aj niečo zadarmo. Síce len kmitočty na vysielanie, no aj to je niečo...

 

Vysielačky alebo lepšie povedané rádiostanice určite poznajú určite všetci, komunikujú nimi napríklad policajti či taxikári. Títo však majú pre komunikáciu vyhradené vlastné frekvenčné pásma, za ktoré platia poplatky. Pásmo PMR 446 MHz bolo taktiež donedávna vyhradené pre armádu, no keďže armáda toto pásmo uvoľnila, telekomunikačný úrad začal konať v zmysle uvedenia pásma pre všeobecné použitie, teda pre širokú verejnosť bez toho, aby bolo potrebné za to platiť, tak ako je to povolené vo viacerých krajinách.
Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála